baner-stefanova1 img_0110 panorama2 banner-stefanova2 banner bannersss phoca_thumb_l_zlomiska-banner
Vytlačiť

Kde bude jaskyniarsky týždeň roku 2012? - pridaný podrobný program

Kde bude jaskyniarsky týždeň roku 2012? - pridaný podrobný programV celej doterajšej histórii jaskyniarskych týždňov Slovenskej speleologickej spoločnosti sa iba dva z nich uskutočnili mimo územia Slovenska. Bol to 3. JT (1952) a 45. JT (2004) a dejiskom oboch sa stal Moravský kras. Aj v poradí 53. jaskyniarsky týždeň SSS sa bude konať v zahraničí – tentoraz v Poľsku.

    Ochotu spolupracovať na jeho zorganizovaní na poľskej strane Vysokých Tatier prejavil Speleoklub Tatrzański zo Zakopaného, ktorý ma dobrú spoluprácu s viacerými skupinami pôsobiacimi v Tatrách. Myšlienka sa zrodila v septembri 2011 na oslavách 60. výročia vzniku klubu, kde sa zúčastnili aj slovenskí jaskyniari. Ďalším krokom bolo zasadanie zástupcov SSS a Speleoklubu Tatrzańského 21.1.2012 v Liptovskom Mikuláši, kde sa spresnil termín Jaskyniarskeho týždňa a prebrali sa jednotlivé detaily jeho príprav. Termín jaskyniarskeho týždňa sa stanovil na začiatok augusta:      1. – 5. 8. 2012. Miestom stretnutia bude Polana Rogoźniczańska blízko Zakopaného,

kde bude stáť základný tábor. V rámci jaskyniarskeho týždňa sa budú realizovať jaskyniarske exkurzie rozdelené do viacerých stupňov náročnosti, povrchové terénne exkurzie, ako aj množstvo pridružených eventov. O ďalších podrobnostiach pripravovaného podujatia budeme včas informovať na našej webstránke. Už teraz sa tešíme na vašu účasť!

Organizačný výbor JT SSS

NOVÉ - Kompletný program pre 53. JT


NOVÉ  Jaskyniarsky sprievodca  pre 53. JT


 Informácia o exkurziách PDF

 

  Program PL

 

 Program PDF 


Kde bude jaskyniarsky týždeň roku 2012? - pridaný podrobný program
mapa_poprawiona_-_tydzie_jaskiniowy_2012
tydz-jask-plakat_druk_en
tydz-jask-plakat_druk_pl