baner-stefanova1 banner-stefanova2 banner b02 b03 b04 b05 b06 b01b
RSS

Vitajte v Galérii našej stránky!

 

Nájdete tu fotografie od slovenských jaskyniarov z prieskumu jaskýň doma i v zahraničí, dokumentárne fotografie z podujatí Slovenskej speleologickej spoločnosti, ako aj umelecké stvárnenie jaskynných priestorov a speleologickej činnosti cez objektív fotoaparátu.

Postupným napĺňaním stránky sa bude Galéria rozrastať a veríme, že časom reprezentatívne zdokumentuje jaskyniarske aktivity Slovenskej speleologickej spoločnosti bezozvyšku.

 

Jaskyniarska fotografia

Prezentácia jaskyniarov - fotografov

Sekcia Jaskyniarska fotografia prináša ukážky z tvorby slovenských fotografov, ktorí sa realizujú v podzemí. Jaskynná fotografia je celosvetovo uznávaná ako jedno najťažších odvetví fotografovania. Každý záber si vyžaduje citlivú prácu so svetlom a tvorba jednej fotografie, s ktorou je autor skutočne spokojný, môže niekedy trvať i roky. Nazrite spolu s nami do tajomného podzemného sveta prostredníctvom objektívu jaskynných fotografov, ktorí sa prezentujú na stránke Slovenskej speleologickej spoločnosti

Podujatia SSS

Speleologická škola SSS, Stretnutie speleopotápačov, Speleomíting ...

Speleomítingy

V roku 1991 po Valnom zhromaždení SSS bol zvolený nový Výbor SSS. Tu sa zrodila myšlienka usporadúvat stretnutia jaskyniarov nielen na celoslovenských jaskyniarskych týždnoch, kde sa môže prezentovat len jaskyniarska skupina poriadajúca JT, ale dať možnosť pochváliť sa so svojimi celoročnými úspechmi všetkým skupinám a klubom na Slovensku – vymeniť si skúseností. Tento návrh dala O. Turócziová (dnes O. Mihálová) z SK SSS Slovenský raj, ktorá súhlasila s tým, že sa pokúsi túto akciu zorganizovať. Začiatky boli nelahké, ale výhodou bola podpora zamestnávatela organizátorky vo Svite, ktorý až podnes jej vychádza v ústrety. To vysvetluje prečo sa Speleomíting koná práve vo Svite.

Slovenskí jaskyniari v zahraničí

Sekcia Jaskyniarske expedície je zameraná na krátku rekapituláciu a fotografickú prezentáciu uplynulých speleologických expedícií do zahraničia, ktorých sa zúčastnili členovia Slovenskej speleologickej spoločnosti, či už ako organizátori, alebo napomáhali svojou účasťou. Pobyt na jaskyniarskych expedíciách predstavuje týždne strávené na odľahlých krasových planinách na Balkáne, Kaukaze či ďalekej Venezuele... Sekcia predstavuje fotogalériu z miest, kam sa ľudská noha dostane len zriedka. Aj takto slovenskí jaskyniari reprezentujú Slovenskú speleologickú spoločnosť na medzinárodnej úrovni.

Galéria klubov

Tu si môžete pozriet rôzne fotky z klubových činností a archívov....

Powered by Phoca Gallery