baner-stefanova1 img_0110 panorama2 banner-stefanova2 banner bannersss phoca_thumb_l_zlomiska-banner
Vytlačiť

DODATOK Č. 2 K STANOVÁM SLOVENSKEJ SPELEOLOGICKEJ SPOLOČNOSTI

DODATOK Č. 2 K STANOVÁM SLOVENSKEJ SPELEOLOGICKEJ SPOLOČNOSTI
z 11. apríla 2003 schválený 17. valným zhromaždením SSS

V článku 3 odsek 4 sa dopĺňa písmeno e) takto:

e) nezaplatením členského príspevku za dva roky nasledujúce po sebe.

Kompletné znenie stanov nájdete http://sss.sk/index.php/o-nas/dokumenty-a-formulare/146-stanovy-sss

Vytlačiť

Fotky - P. Staník - Jaskyňa Domica

07Do galérie pribudli ďalšie fotky od Paľa Staníka tentokrát z jaskyne Domica.

http://sss.sk/index.php/galeria/category/51-domica#

Vytlačiť

MT - foto Adri a Mesačná stvora

10256635 459046084225739 6555212229326518563 oMesacny tien,komin ADRY +140m.,sa nachadza v hlbke -280m od vchodu do jaskyne,prvovystup Stevo a Peter Susterovci,Igor Pap(6 dni lezenia)

 

MESACNA STVORA(hlbka 320),prvovystup 3dni,opat bratia Susterovci,najblizsie prave tu sleeckline(dobrovolnici uz su!)

bivak IV. sa nachadza 7 hodin od vchodu

 

Čítať ďalej...

Vytlačiť

Martin Honeš (*13.2.1976, †9.4.2014)

DSC05686-bS aktivním potápěním začal velmi záhy - už v časech Svazarmu. Koníček se mu stal brzo vášní a ještě v „dřevních dobách" se postupně vypracoval na zkušeného potápěče. Svůj zájem pak zkombinoval spolu se svojí druhou zálibou - podzemím - a už koncem devadesátých let se potápěl v českých jeskyních.
Kolem roku 2000 spolu s dalšími přáteli navázal kontakty s Českou speleologickou společností a byl přiveden do Speleoaquanautu. Díky svým zkušenostem a nadání se stal brzo jedním z pilířů tohoto klubu. Hned od začátku se zapojil aktivně nejen do potápění v českých jeskyních, ale spolupracoval i na průzkumech v zahraničí, například na Sardinii či na Slovensku. Stál po boku Danovi Hutňanovi při velmi náročných ponorech na Skalistém potoce, nechyběl ani při většině akcí v Bue Marinu, mapoval jeskyně v Mexiku, objevoval v Makedonii ...

 

Čítať ďalej...

Vytlačiť

Slovo do vlastných radov

Ako je dobrovoľným jaskyniarom všeobecne známe, zmierlivý postoj predsedníctva SSS a jej predsedov voči direktívnemu protijaskyniarskemu zákonu č. 543/2012 Z.z. o OPaK nepriniesol žiadne ovocie. Ba skôr naopak. Štátna správa prináša stále nové bezohľadné nariadenia ako by nás ochranári v kanceláriách skúšali, koľko ešte toho unesieme. V týchto ťažkých časoch, keď pracujúci ľudia začínajú štrajkovať v zásade za vyššie platy, akoby sa naše požiadavky vytrácali v éteri, lebo psí brechot do neba neletí. Ja si ale myslím, že dobrovoľní jaskyniari nie sú mukli zbavený občianskych práv a za ich dobrovoľnú objaviteľskú a ochranársku činnosť si zaslúžia dôstojný prístup štátnych úradníkov a zákonodarcov.

Čítať ďalej...

Vytlačiť

Speleomíting 2014 - predajné stánky

adamsportNa Speleomítingu okrem zaujímavých prednášok nájdete aj stánok outdoorového obchodu Adam Šport v ktorom nájdete nie len jaskyniarske vybavenie ďalej stánok Meander pro kde budú zastúpené značky ako petzl, meander, lanex

http://www.adamsport.eu/

Pokial by ste si chceli niečo objednať a prevziať na speleomítingu, napíšte nám na email názov produktu a mi vám obratom pošleme cenovú ponuku.Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

http://eshop.meander.sk/

katalóg produktov

Podkategórie