Publikovaná slovenská a česká jaskyniarska literatúra vo vzťahu k Slovensku

Nová bezplatná služba jaskyniarom prispievajúcim do Spravodaja SSS alebo iných speleologických časopisov či zborníkov.

Pre jaskyniarov - členom Slovenskej speleologickej spoločnosti, ktorí si pre potreby publikovania v jaskyniarskych časopisoch a zborníkoch potrebujú zadovážiť inými autormi už publikované texty či speleologické mapy, sme pripravili novú bezplatnú službu. Cieľom služby je pomôcť aktívnym jaskyniarom a uľahčiť im prácu - predovšetkým pri prezentácii svojich ťažko nadobudnutých výsledkov v jaskyniarskych časopisoch. Pre účely tejto služby sme v tejto sekcii zverejnili obsiahly zoznam slovenskej a českej speleologickej literatúry. Mnohé z uvedených článkov má redakcia Vašej stránky www.sss.sk k dispozícii a môže Vám ich - samozrejme - v rozumnej miere - sprostredkovať v elektronickej podobe. Ide predovšetkým o:

Spravodaje SSS od roku 1970 do roku 2005, zborník Slovenský kras, Aragonit, Sinter, Zborník Východoslovenského múzea, zborník Československý kras, Kras v Československu, Stalagmit, Speleo, Speleofórum, maďarské časopisy Karszt és Barlang a Karszt és Barlangkutatás a mnohé iné.

Ako na to?

Zo zverejneného zoznamu literatúry si vyberte hľadanú položku a kontaktujte nás na nižšie uvedených kontaktoch. Oznámime Vám, či Vami uvedený materiál máme k dispozícii a termín, kedy ho v elektronickej podobe dostanete prostredníctvom e-mailu alebo iným dohodnutým spôsobom. Aj v prípade, že Vami zvolený článok či mapu z neho nebudeme mať práve k dispozícii, vieme ju v priebehu niekoľkých dní získať inak, ak Vám na zdroji záleží a potrebujete ho. Pri kontaktovaní uveďte svoje meno, adresu a oblastnú skupinu, ktorej ste členom. Vaše údaje si overíme a službu Vám radi sprostredkujeme.


Kontakty

Peter Holúbek
e-mail: holubek@smopaj.sk
tel: 044/552 20 61, domov: 044/547 72 38
mobil:0904/333 613
poštová adresa: Peter Holúbek, 1.mája 1959, 03101 Lipt.Mikuláš


Zdroj:
RNDr. Pavel Bella - Ing. Peter Holúbek (eds.),
1999: Súpis speleologickej literatúry. SMOPaJ, Liptovský Mikuláš


1.
Literatúra A - H
2.
Literatúra CH - N
3.
Literatúra O - Z


Odtestujte novú verziu webstránky ako prvý....

www.sss.sk/joomla
© 2008 Slovenská speleologická spoločnosť, všetky práva vyhradené,                         Unicorn webworks